צור קשר אנחנו נגמלנו קטעי טלוויזיה גמילה מסוכרים מאמרים גמילה מעישון דף הבית
  מבזקים
אני כבר מספיק בוגר
למי שעוד לא הספיק לשמוע את הילד שלא אומר "כמה את חופרת" מצבו טוב. לאחרונה אימצו ילדים ובני נוער את המושג החדש כדי להיפתר בקלות מהטפות ההורים ליתר דיוק מדברים שלא מתחשק להם לשמוע ולהקשיב.

הנוער והילדים של היום מעדיפים לקנות קופסת סיגריות על חפיסת שוקולד
פעם ילדים שלנו היו מבקשים מההורים 2 שקל לקנות מסטיק היום הם מבקשים 20 שקל לקנות חבילת סיגריות. נשמע מפתיע? כדי שתעשו בדק בילקוט של ילדכם לפני שיהיה מאוחר מידי. כיום הרבה ילדים מגיל 12 ומעלה מתחילים לעשן ללא ידיעת ההורים ומורי ביתי הספר. יש להם כבר "ערכת עישון" הכוללת סיגריות, מצית, מסטיק, דורדוראנט ובושם כדי שחס וחלילה לא תגלו אותם.

עובדות שלא ידעתם על המעשן הפסיבי
עישון פסיבי הורג כ -3,000 מעשנים מדי שנה מסרטן ריאות.
עישון פסיבי גורם 30 פעמים כמו הרבה מקרי המוות מסרטן הריאה. ועוד...
טלפון   03-6298880
צור קשר
שם:
טלפון:
מהות הפניה:
     
   
 
 
 


   
מאת: טלי מזרחי

תנשמו עמוק: בשאיפת סיגריה אחת יש 4,000 כימיקלים.
 

בתפריט : אצטון (מסיר לק) פורמלין (חומר משמר גופות ), קדיום (חומר למילוי סוללות) ובנזן (מדביר חרקים) נפטלין - ממית עש בארונות הבגדים.


נתחיל מזה שבסיגריה אחת קטנה יש כ- 4,000 כימיקלים שונים, בהם כ-350 חומרים רעילים שהשפעתם פוגעת במערכות גוף באיברים ששלנו שבאים במגע ישיר עם עשן הסיגריה. הנפגעים הראשונים הם קודם כול אזור חלל הפה, הלוע, הושט, הגרון והריאות.
 


בין החומרים המסרטנים נמצאים בסיגריה הם : אצטון, מתנול וטולואן - ממיסים אורגניים.ארסן, פנול, אמוניה ומימן ציאנידי , נפטלין ממית עש בארונות הבגדים.די די טי DDT - קוטל חרקים.בוטאן גז הצתה. קדמיום מתכת כבדה הנמצאת במצברים . פולוניום 210 - איזוטופ רדיואקטיבי.CO, פחמן חד חמצני, מולקולת גז הנקשרת להמוגלובין בדם בזיקה כה חזקה, הגדולה פי 220 מזו של החמצן, עד שהיא מונעת את היקשרות החמצן להמוגלובין, ובכך למעשה חוסמת את דרכו לרקמות הגוף ולריאות, ופוגמת במידת החמצון.
למי שעוד לא הבחין אז כדי שישים לב שהסיגריה מייצרת כול מיני סוגי של עשן.
העשן העיקרי נגרם כתוצאה משאיפת העשן מהמעשן, עשן נוסף הוא זה שנוצר משריפת קצה הסיגריה, והחומר הנפלט מפיו של המעשן. אותו עשן שואף המעשן הפסיבי, הוא זה שגורם לכול היושבים סביבו לספוג את העשן לראיות שלהם ובכך גורם נזק לכול הסביבה הקרובה. העשן זה מפיץ חלקיקים קטנים פי 10 מהעשן העיקרי ובכך חודר עמוק יותר לריאות.
הסיגריות מורכבת 15 אחוז חלקיקים זעירים של החומרים עיטרן וניקוטין ו-85 אחוז מרכיבים שונים של גזים רעילים.
לא פעם נפגשנו בבני נוער צעירים שנתקפים בשיעול טורדני ועל אף גילים הצעיר לא ברור מדוע הם נוטים להשתעל לעיתים תכופות, הסיבה לכך זה בשל היותם אנשים מעשנים. השיעול נגרם כתוצאה מהגזים שבעשן אשר מגרים את השערות הזעירות המצפות את כלי הנשימה, תפקידן להוציא החוצה חלקיקים מזהמים. כאשר אנו שואפים את הגזים הרעילים, הם מגרים וגורמים לשיתוק השערות, החומרים המזיקים אינם נפלטים החוצה וכך מצטברות כמויות גדולות של ריר ההופך לליחה.
בגלל שהשערות עוברות סוג של שיתוק המערכת שאמורה לסייע לנו להוציא את הרעילים הוצא נפגעת , הגוף מנסה להיפטר מן הריר בעזרת השיעול עמוק וכבד. לכן רוב המעשנים כבדים מתאפיינים בשיעול.


 


 


 
 צור קשר  |   עלינו  | גמילה מסוכרים  |   נזקי העישון   |  קטעי טלוויזיה   |   גמילה מעישון  | דף הבית