צור קשר ממליצים קטעי טלוויזיה גמילה מסוכרים מאמרים גמילה מעישון דף הבית
  מבזקים
אני כבר מספיק בוגר
למי שעוד לא הספיק לשמוע את הילד שלא אומר "כמה את חופרת" מצבו טוב. לאחרונה אימצו ילדים ובני נוער את המושג החדש כדי להיפתר בקלות מהטפות ההורים ליתר דיוק מדברים שלא מתחשק להם לשמוע ולהקשיב.

הנוער והילדים של היום מעדיפים לקנות קופסת סיגריות על חפיסת שוקולד
פעם ילדים שלנו היו מבקשים מההורים 2 שקל לקנות מסטיק היום הם מבקשים 20 שקל לקנות חבילת סיגריות. נשמע מפתיע? כדי שתעשו בדק בילקוט של ילדכם לפני שיהיה מאוחר מידי. כיום הרבה ילדים מגיל 12 ומעלה מתחילים לעשן ללא ידיעת ההורים ומורי ביתי הספר. יש להם כבר "ערכת עישון" הכוללת סיגריות, מצית, מסטיק, דורדוראנט ובושם כדי שחס וחלילה לא תגלו אותם.

עובדות שלא ידעתם על המעשן הפסיבי
עישון פסיבי הורג כ -3,000 מעשנים מדי שנה מסרטן ריאות.
עישון פסיבי גורם 30 פעמים כמו הרבה מקרי המוות מסרטן הריאה. ועוד...
טלפון   03-6298880
צור קשר
שם:
טלפון:
מהות הפניה:
     
   
 
 
 


   
מאת: טלי מזרחי

כבר לא שותקים! אימא ואבא הגיע הזמן להיגמל מהעישון
 

סיגריות זה כבר ממש לא אופנתי, בטח כשמדובר בעשן סיגריות שממלא את ביתכם ופוגע בכול מי שאתם באמת אוהבים וגם בעצמכם. הריח הרע שנדבק בבגדים, העשן שנכנס בקלות לחדרים, הופך את הבית למקום הכי לא נעים.


ההורים רבים מרוצים מהעובדה שילדיהם לא מעשנים, למרות שהם מעשנים בעצמם כמה שנים טובות. רק שבפועל הם אינם מבינים שהנזק הנגרם למעשן הפסיבי הוא לא פחות חמור מהמעשן עצמו. נזקי העישון אינן פוסחות על הסביבה בו נפלט העשן לאוויר , ילדים שחיים בסביבה של הורים מעשנים נוטים לסבול באותן הנזקים שחווה האדם המעשן כמו למשל: שיעול טורדני, ריח רע, עד להתפתחות מחלות.
 

העישון הפסיבי מסוכן ביותר לבני נוער, ילדים, ולתינוקות בפרט, הריאות של ילדים ניזוקות מהעישון הפסיבי הרבה יותר. ילדים להורים מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר מילדים אחרים לפתח מחלות נשימתיות כמו דלקת ריאות, דלקת הסמפונות.
ריאותיהם של ילדים החשופים לעישון פסיבי מתפקדות באופן לקוי. ילדים אלה סובלים לרוב משיעול וכחכוח, עד לסבול מאסטמה, ברונכיטיס, דלקת ריאות, וזיהומים בדרכי הנשימה ובאוזניים.

בקרב תינוקות העישון הפסיבי מסוכן עוד יותר זה יכול לגרום למות עריסה.

ילדים שהורים שלהם מעשנים מצויים בסיכון גבוה יותר להתפתחות גידולים במוח. הורים רבים אינם מתייחסים כלל לסכנות וממשיכים לעשן מול ילדיהם בצורה חופשית. העשן שמפיצה הסיגריה משפיעה על הסובבים באופן ישר וגורם לפגיעה חמורה במערכות הגוף בדיוק כמו המעשן עצמו. המעשן הפסיבי מפתח תופעות כמו גירוד בעיניים, באף ובגרון, שיעול מתמיד, השפעות על מערכת כלי הדם המובילים ללב, כמו גם התפתחות של נוזל באוזן התיכונה, מצב המצריך לעיתים ניתוח. השפעות העישון על הילדים משפיעה גם בהתפתחות הגדילה ואף יש חוקרים שטוענים שיש קשר לרמת הישגים בלימודים, אשר העישון פוגע בריכוז. ילדים ובני נוער אשר נחשפים לעשן סיגריות בבית סובלים מריכוזים נמוכים יותר בדם של ויטמין C.

מחקרים מצאו שילדים שגדלים בבית מעשן נפגעים מעישון פסיבי גם אם המעשנים מקפידים לעשן שלא בנוכחות הילדים.

מחקרים מצאו כי עישון פסיבי יש השפעה ישירה ומדידה על מוחו של הלא מעשן, וזאת באופן דומה לתהליך שמתרחש במוחו של המעשן עצמו.

כמו כן כמות העשן אותה מדדו החוקרים דומה לזו הנשאפת במהלך שעת נסיעה אחת ברכב סגור עם אדם שמעשן.

תתוצאות המחקר מצביעות על כך, שאפילו זמן קצר של עישון פסיבי חושף את המוח לכמות ניקוטין המספקת לשיבוש תפקוד ואילו חשיפה ממושכת עלולה להוביל לרמות ניקוטין גבוהות במוח, שיכולות להגביר את הנטייה להתמכרות לניקוטין. מחקרים קודמים הוכיחו, שחשיפת ילדים לעישון פסיבי מעלה את הסיכון שיהיו בעתיד נערים מעשנים.העישון הפסיבי משפיע על המוח ועל הרגלי העישון של הבוגר בעתיד. בשל המודעות לנזקים ילדים כבר יכולים להבין שלהיות בסביבה להורים מעשנים זה ממש לא "קול" והגיע הזמן לומר להם בפנים עד כמה אתם סובלים. לילדים יש כוח עצום על ההורים למרות שמדובר רק בילדים אך דווקא בשל העובדה שהם הדבר הכי חשוב לכול הורה , הם גם בעלי ההשפעה הרבה על התנהגותם. ילדים שישמעו זעקתם ויאמרו להורים עד כמה זה מפריע להם הריח הרע שדולף מהם והעשן שחונק אותם, יכול בהחלט לעשות את העבודה כצעד ראשון בדרך לגמילה. "פעם הראשונה שאמרתי לאימי את מסריחה מעשן , היא נעלבה, אבל לא ויתרתי והמשכתי לומר לה לא להתקרב אלי עד שהיא לא נפרדת לשלום מהסיגריות. זה לא היה פשוט אימא העדיפה לבלות הרבה במרפסת העיקר כדי להמשיך לעשן, אבל כאשר החשה את הריחוק בנינו שהלך והחמיר , הבינה שהסיגריה כבר מהווה איום ביחסים בנינו . כעבור כמה ימים סיפרה לי שהיא החליטה ללכת למכון לגמילה מעישון, הרגשתי שהצלחתי להציל את הבריאות שלה ושל כול משפחתי."  


 
 צור קשר  |   עלינו  | גמילה מסוכרים  |   נזקי העישון   |  קטעי טלוויזיה   |   גמילה מעישון  | דף הבית

Chaussure nike air huarache Nike Zoom basketball sko Nike Air Huarache Run ID Adidas Samoa Nike Zoom Air Odyssey Jordan Super Fly 5 Air Max 90 Ultra Superfly Scarpe da uomo ASICS New Balance 373 Sandali MBT Panda Air Force 1 Flyknit Nike Flex 15 Timberland Leather Hiking Boots Adidas Оригиналы Stan Smith Vulc Asics Aaron online store in UK Onitsuka Tiger Sneakers Air Jordan 14 MBT Tabia Timberland High Top Boots Witte Adidas Schoenen