צור קשר אנחנו נגמלנו קטעי טלוויזיה גמילה מסוכרים מאמרים גמילה מעישון דף הבית
  מבזקים
אני כבר מספיק בוגר
למי שעוד לא הספיק לשמוע את הילד שלא אומר "כמה את חופרת" מצבו טוב. לאחרונה אימצו ילדים ובני נוער את המושג החדש כדי להיפתר בקלות מהטפות ההורים ליתר דיוק מדברים שלא מתחשק להם לשמוע ולהקשיב.

הנוער והילדים של היום מעדיפים לקנות קופסת סיגריות על חפיסת שוקולד
פעם ילדים שלנו היו מבקשים מההורים 2 שקל לקנות מסטיק היום הם מבקשים 20 שקל לקנות חבילת סיגריות. נשמע מפתיע? כדי שתעשו בדק בילקוט של ילדכם לפני שיהיה מאוחר מידי. כיום הרבה ילדים מגיל 12 ומעלה מתחילים לעשן ללא ידיעת ההורים ומורי ביתי הספר. יש להם כבר "ערכת עישון" הכוללת סיגריות, מצית, מסטיק, דורדוראנט ובושם כדי שחס וחלילה לא תגלו אותם.

עובדות שלא ידעתם על המעשן הפסיבי
עישון פסיבי הורג כ -3,000 מעשנים מדי שנה מסרטן ריאות.
עישון פסיבי גורם 30 פעמים כמו הרבה מקרי המוות מסרטן הריאה. ועוד...
טלפון   03-6298880
צור קשר
  שם:
  טלפון:
  מהות הפניה:
     
   
 
 
 


   
מאת: טלי מזרחי

תם עידן התמימות: אלפי בני נוער וילדים הופכים מידי יום למעשנים, צורכי אלכוהול הדוקים, ומשתמשים בסמים.
 

למרות הסיכונים, זה לא מנועה על פי המרכז לבקרת מחלות, מ -3,000 צעירים להפוך למעשנים קבועים בכל יום, שהוא יותר ממיליון מעשנים חדשים בשנה. דימום מוחי, סיכוי גבוה לחלות בסרטן, מחלות לב, ובעיות פוריות הן רק החלק הקטן שמגדיל את הסיכוי עבור המעשנים שמתחילים בגיל צעיר. אז לפני שאתם נושפים את השאחטה הראשונה כדי שתבינו לאן זה מוביל.


כמה עובדות חדשות שלא ידעתם:
תלמידים שמתחילים לעשן במהלך שנות חטיבת הביניים מעלים את הסיכוי להיעדרויות תכופות, ציונים גרועים, קשיים אקדמיים, ומערכות יחסים פגומים. הם נוטים יותר לעסוק שימוש במריחואנה או שתייה אלכוהול על בסיס שבועי .

הסיכוי של תלמידים מעשנים להיות מעורבים בגניבות גבוה יותר מתלמידים שלא מעשנים.

אנשים שמעשנים לפני גיל 15 יש סיכוי גבוה יותר לחלות בסרטן שלפוחית השתן וסרטן הריאה בגיל מאוחר יותר.

במקרים רבים העישון בגיל צעיר מעלה את הנזק לפגוע בגנטיקה כבר בשלב המוקדם, אם זה התפתחות המוח, הגדילה. 


מעשנים בגיל צעיר מגדילים את הסיכוי לקבל דימום מוחי (דימום תת הארכניאיד) הוא פי שישה לעומת לא מעשנים.

נשים מעשנות בגיל צעיר נמצאים בסיכון למחלות בלב, וסרטן ריאות, כמו כן מגדילות את הסיכון לירידה בפוריות .

נערות שמתחילות לעשן מיום הוסת , טווח חמש שנים מיום הווסת מגדילות את הסיכוי גבוה יותר לפתח סרטן שד לפני שהם מגיעים לגיל המעבר.


מחקרים מצאו כי בני נוער שמעשנים, או נחשפים לעישון פסיבי, עומדים בפני סיכון גבוה לפתח תסמונת מטבולית, מחלות הקשורות להשמנת יתר המגבירה את הסיכוי להתקף לב, שבץ ,וסוכרת ומחלות עורקים. פגיעה בביצועים האתלטיים, בנפח הריאות . עשן סיגריות נדבק לבגדים, וריח של עשן מעופש חזק ולא נעים. להתמכר טבק קשה מאוד להפסיק.

על פי המרכז לבקרת מחלות, יותר מ -3,000 צעירים להפוך למעשנים קבועים בכל יום, שהוא יותר ממיליון מעשנים חדשים בשנה. ורבים מהם ממשיכים לעשן באופן קבוע בגיל מבוגר, כך מגדילים את הסיכון למות בטרם.

עישון סיגריות גורם נזק לכל אחד ואחד מתאי הגוף. למרות שבני הנוער בטוחים כי הם יודעים עד כמה הסיגריות מזיקות ממשיכים לעשן. הסיגריה מכילה ניקוטין, חומר זה הוא החומר ממכר שבסיגריה, אך אין הוא מזיק לבריאות, מה שמזיק לבריאות הוא שריפת החומר. בזמן שהנער או נערה מצית סיגריה מתקיים תהליך שריפה של הניקוטין. עם השריפה נוצרים רעילים אשר עוברים מהריאות אל הדם, המוביל אותם לכל תאי הגוף. תוצרי השריפה כוללים כ-4,000 כימיקלים שונים, מתוכם כ-300 חומרים רעילים וכ-43 חומרים שהוכחו כמסרטנים. בין חומרים, הכוללים : מתנול, ארסן, ציאניד, קוטלי חרקים, נפטלין, חומצה, אמוניה, חומרים רדיואקטיביים, גז של מערכת ביוב ופחמן חד חמצני הם רעלים הרסניים לגוף שפוגעים בו, בצורה קשה. אם כול הסכנות שבעישון סיגריה למה בני הנוער וילדים בכלל מתחילים לעשן ? מי האשם

חברות הסיגריות משקיעות הון עתק בפרסום יישר ועקיף בכלי התקשורת השונות על מנת לשווק היטב את הסיגריות . השפעת הפרסום היא הגורם העיקרי להתחלת העישון בקרב בני הנוער. המסרים עוברים דרך פרסומות ,אשר יוצרות אשליה שלעשן זה להיות מקובל בחברה, מצליח בעסקים ומצליח עם בני/בנות המין השני וכו'. במיוחד משפיעים אומנים ודמויות מפורסמות הנערצות על ידי הצעירים, כשהם נראים מעשנים. חברות הטבק משתמשות באמצעים מתוחכמים בכדי לפתות את בני הנוער בעזרת שימוש בלוגו של הסיגריה על מוצרי אופנה מובילים למשל חברות בגדים, נעלים, שעונים, בפעילויות ספורט ובמופעי רוק. בנוסף לכך עישון עם חברים או קבוצת עוזר להרגיש שייך . ילדים שרואים את ההורים או משפחה קרובה מעשנת מאמצים אותם כדמות חיקוי. ילדים ונוער סקרנים מטבעם ולכן קל להשקיע אליהם להתנסות בסיגריה בתור אתגר חדש ומגרה.הרבה מעשנים טוענים שהעישון "מרגיעה אותם" מה שגורם לבני הנוער להאמין באמונה זו ולעשן על מנת לנסות להרגעה. כמו כן העישון מותר בחוק , מה שהופך אותו למקובל ונורמטיבי למרות הסכנות. הנער המתבגר המנסה לגבש לעצמו תדמית , הסיגריה נותנת לו תחושה של תדמית בוגר, ואם כבר יש כאלה שטוענים כי לעשן זה "קול" מה שילדים רוצים להרגיש ולהראות לחברה. הנער המעשן מרגיש כי העישון גורם לו להתמודד טוב אם לחצים והתנגדויות מול ההורים, בכך שהופך אותו לסוג של "גבר".

מחמחקרים מראים כי 43% מהאנשים שמעשנים שלושה או פחות סיגריות ביום יהפכו למתמכרים. יותר מ 434,000 אמריקאים מתים מדי שנה מעישון מחלות הקשורות. שליש מכלל המעשנים חדשים בסופו של דבר למות ממחלות הקשורות לעישון. ניקוטין הוא ממכר כמו הרואין וקוקאין .עישון גורם לך להרגיש חלשה ועייפה יותר משום שהוא מונע חמצן להגיע ללב. עישון מפחית את חוש הטעם והריח. 

 

 
 צור קשר  |   עלינו  | גמילה מסוכרים  |   נזקי העישון   |  קטעי טלוויזיה   |   גמילה מעישון  | דף הבית

Blake Griffin cipő Jordan Carmelo cipő Volleyball Shoes ASICS Nike Kevin Durant cipők Adidas Zx 750 Negras Adidas ZX 750 New Balance 674 Adidas Pure Boost Under Armour Curry 2 All Star Skechers Resistance Runner Adidas Boost Tennis Nike Kyrie 2 Nike Zoom Kobe 8 Timberland 8 Inch Boots Adidas NMD R1 Asics Gel Lyte 3 MBT Sandalen Swala Nike Hyperchase SP Black Sketcher Sneakers for Women Zapatillas Asics Hombre